Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2903

Wiejski Dom Kultury w Mostkach zaprasza na koncert kameralny "Flet w pięciu odsłonach"

07.07.2021

Wiejski Dom Kultury w Mostkach
zaprasza na koncert kameralny pn.
 
"Flet w pięciu odsłonach"
 
który odbędzie się w dniu 15 lipca 2021 r. o godz. 18:00
w WDK w Mostkach

 

 

Władysław Żeleński (1837 – 1921)
Barcarola na 2 flety i fortepian
 
Grażyna Pstrokońska-Nawratil (ur. 1947)
Ecco per flauti
 
Fryderyk Chopin (1810 – 1849)
Mazurek D-dur op. 33 nr 2 (opracowanie na 2 flety i fortepian – Mirosław Gąsieniec)
 
Karol Kurpiński (1785 – 1857)
Polonez f-moll na flet i fortepian
 
Franciszek Doppler (1821 – 1883)
Nokturn op. 19 na 2 flety i fortepian
 
Kazimierz Serocki (1922 – 1981)
Arrangements na 2 flety
 
Józef Elsner (1769 – 1854)
Rondo alla Krakowiak na fortepian
 
Ernesto Köhler (1849 – 1907)
Duet koncertowy na temat Chopina na 2 flety i fortepian op. 68
 

Wystąpią:

Łukasz Długosz (flet): Uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Absolwent studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium, jak również studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven. Jest laureatem wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych, w tym tak prestiżowych jak: 8. Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Jean Pierre Rampala w Paryżu, 3. Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Carla Nielsena w Odense, 1. Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Theobalda Böhma w Monachium oraz 5. Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano. W 2010 roku Łukasz Długosz miał swój debiut fonograficzny z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem fletowym Michaela Colina. Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Jego liczne nagrania płytowe zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską oraz otrzymał szereg nagród fonograficznych, w tym nagrodę International Classical Music Award (ICMA). Za wybitną działalność kulturalną i promocję kultury polskiej Łukasz Długosz został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Agata Kielar-Długosz (flet): W 2003 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Zbigniewa Kamionki. W latach 2003-2004 studiowała w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze u prof. Wally Hase oraz w 2010 roku w Yale University New Haven w klasie prof. Ransoma Wilsona. W roku 2006 ukończyła solistyczne studia mistrzowskie w Hochschule für Musik und Theater w Monachium pod kierunkiem prof. Andrasa Adojána. W 2001 roku w ramach stypendium Erasmus doskonaliła swoje umiejętności w klasie prof. Irmeli Bossler w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku oraz na wielu mistrzowskich kursach fletowych m.in.: u Petera Lukasa Grafa, Jeanne Baxtresser, Philippe'a Bernolda, Jeana Claude Gérarda, Jacques'a Zoona, Petera Lloyda i Mariny Piccinini. Jest laureatką ogólnopolskich i  międzynarodowych konkursów fletowych m.in.: w 2003 roku została finalistką 10. Internationaler Flöten-Wettbewerb Fredrich Kuhlau w Uelzen w Niemczech, a w roku 2006 zdobyła II nagrodę na 4. Concorso Internazionale Premio w Padwie we Włoszech, II nagrodę (I nie przyznano) oraz nagrodę specjalną na 4. Międzynarodowym Konkursie Interpretazione Flautistica w Ovadzie we Włoszech. Była finalistką oraz laureatką nagrody specjalnej na 11. International Flute Competition w Timisoarze w Rumunii. W 2007 roku otrzymała III nagrodę podczas prestiżowego VI Międzynarodowego Konkursu Fletowego im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano we Włoszech. Od 2007 roku jest asystentką w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki w Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2013 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w zakresie dyscypliny artystycznej instrumentalistyka.

Marek Toporowski (pianoforte): klawesynista i organista, kameralista i dyrygent - jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych wykonawców nurtu historycznego w Polsce. Koncertuje również na klawikordzie i historycznych fortepianach. Gra na kopii fortepianu Matthäusa Heilmanna z 1785 (Moguncja) wykonanej przez manufakturę Neupert w 1934 r. W roku 1991 utworzył specjalizujący się w historycznym wykonawstwie zespół Concerto Polacco. Zainicjował w Warszawie regularny cykl koncertów muzyki oratoryjnej wykonywanej zgodnie z historyczną praktyką wykonawczą, w ramach którego po raz pierwszy w Polsce wykonano na historycznych instrumentach takie arcydzieła jak m.in. Mszę h-moll Bacha. Również wiele utworów muzyki staropolskiej zostało po raz pierwszy wykonanych bądź nagranych pod batutą Marka Toporowskiego. Koncertuje w Polsce i za granicą, dokonał kilkudziesięciu nagrań płytowych w Polsce, Niemczech i we Francji. Studia ukończył w Akademii Muzycznej w Warszawie (organy - Józef Serafin, klawesyn - Leszek Kędracki). Następnie doskonalił swe umiejętności we Francji (Strasbourg), Niemczech (Saarbrücken), i Holandii (Amsterdam). Otrzymał Pierwsze Nagrody  Konserwatorium w Strasbourgu w dziedzinie organów i klawesynu oraz Dyplom Koncertowy Musikhochschule des Saarlandes (organy). Jego działalność dydaktyczna przez wiele lat (od 1991 r.) związana była z Akademią Muzyczną w Katowicach. W uczelni tej stworzył pierwszą na Górnym Śląsku klasę klawesynu, następnie orkiestrę barokową i  Katedrę Klawesynu i Historycznych Praktyk Wykonawczych. Kolekcjonuje historyczne instrumenty klawiszowe, a jego zbiór eksponowany jest w zabrzańskim „Fortepianarium". Za swoje dokonania wielokrotnie nagradzany był nagrodą Fryderyka.

 

Organizator koncertu: Fundacja Piąta Esencja

Współorganizator: Wiejski Dom Kultury w Mostkach

 

Wstęp wolny

Serdecznie Zapraszamy

Logotym Narodowego centrum Kultury

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2030
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.