CZTERY MEDALE W ŻYRAKOWIE
17.09.2018
15-16 września w Żyrakowie młodzicy i młodzicy młodsi Orlicza walczyli o punkty rankingowe i medale w ogólnopolskim turnieju badmintona młodzika i młodzika młodszego.
Dwa razy na podium stanął Szymon Turski, który zajął miejsce drugie i zdobył srebrny medal w deblu z Mikołajem Chrzanowskim, miejsce trzecie i brązowy medal wywalczył w mikście z Ewą Bartłomiejczuk. Dobrze zagrała nasza utalentowana młodziczka młodsza Emilia Szumielewicz, zdobywając brązowy medal. W młodzikach brązowy medal wywalczył mikst Igor Jabłoński /Joanna Więckowska.
Kolejne punkty i kolejne doświadczenie zdobyli: Kaja Ziółkowska, Jakub Dulemba, Dominika Bartłomiejczuk, Joanna Więckowska, Bartosz Dulemba, Kacper Wieckowski i Łukasz Zolbach.
więcej
Bez kołaczy nie wesele
17.09.2018
Przepiękny przegląd obrzędowości ludowej w wykonaniu pięciu zespołów pod tytułem „Bez kołaczy nie wesele” oglądaliśmy 15 września na scenie „Pod Dębem” w Michniowie.
Uczestników wydarzenia powitał Zenon Juchniewicz, który poprowadził przegląd, wcześniej witając przybyłych do Michniowa artystów oraz gości: burmistrza Cezarego Błacha, radną Małgorzatę Kuszewską i dyrektora „Kuźnicy” Andrzeja Karpińskiego.
Na scenie swe przedstawienia zaprezentowały: zespół „Jaworzanki” („Łocepiny”) i „Jaworzanki II” („Zastole”) z gminy Zagnańsk, „Świętokrzyskie Jodły” ze Śniadki gmina Bodzentyn („Przyjazd pana młodego i wyjazd młodej pary do kościoła”), „Leśnianie” z Leśnej gmina Bodzentyn („Wprowadziny” i „Ocepiny”), „Skokotliwi” z Mostek („Strefień”) oraz zespół „Złote Lata” z Miedzianej Góry („Carownica”). Występy oceniało jury w składzie: prof. Stanisław Cygan z UJK w Kielcach, Janina Skotnicka – emerytowany pracownik Muzeum Narodowego w Kielcach oraz dr Wioletta Brzezińska-Marjanowska – kierownik Działu Badań Etnograficznych Muzeum Wsi Kieleckiej.
więcej
Ogłoszenie o złożeniu oferty w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
11.09.2018
Dnia 06.09.2018 r. Klub Sportowy „Orlicz 1924”, z siedzibą przy ul. Berezów 76d, 26-130 Suchedniów złożył ofertę na realizację projektu pn. „Turniej Tenisa Stołowego Orlicz 1924 I Edycja”, w ramach zadania publicznego w zakresie wpierania i upowszechniania kultury fizycznej. Oferta została złożona w trybie artykułu 19 a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.)
więcej
Poświęcenie remizy OSP Ostojów
10.09.2018
9 września ks. proboszcz Parafii Ostojów ks. Sławomir Molendowski dokonał poświęcenia wyremontowanej wewnątrz remizy OSP w Ostojowie.
Wcześniej przybyłych na uroczystość powitał prezes Marek Malicki, a wśród gości byli burmistrz Cezary Błach, zastępca burmistrza Dariusz Miernik, Agnieszka Buras kierownik PT KRUS, radna Małgorzata Stępień, sołtys Ostojowa Zdzisława Połeć i sołtys Krzyżki Jan Michta, przedstawiciele OSP Suchedniów – prezes Wiesław Sufin i naczelnik Andrzej Sufin.
więcej
Międzynarodowa piłka nożna w Suchedniowie
10.09.2018
Rumunia pokonała Estonię 2:1 w pierwszym w historii Suchedniowa meczu piłki nożnej rangi międzynarodowej. Rozegrany on został 8 września.
Osiem zespołów z Anglii, Belgii, Estonii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Węgier i Polski uczestniczy w 33. edycji międzynarodowego turnieju "Syrenka Cup", który
w dniach 6 - 12 września rozgrywany będzie w województwie świętokrzyskim.
Gospodarzem jednego z meczów był „Orlicz” Suchedniów.
więcej
Wernisaż wystawy fotografii Wandy Sojeckiej
10.09.2018
W sobotę 8 września 2018 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica odbył się wernisaż wystawy fotografii Wandy Sojeckiej "ZAUROCZENIE".
więcej
Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Bibliotece
10.09.2018
8 września w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Suchedniowianie już po raz szósty wzięli udział w tej akcji.
Przybyłych powitała dyrektor placówki Małgorzata Wiśniewska, list od Prezydenta RP odczytał burmistrz Cezary Błach, który jako pierwszy odczytał fragment „Przedwiośnia”. Suchedniów był jedną z ponad 2700 miejscowości, które w całej Polsce włączyły się w akcję.
więcej
Jubileusz 55-lecia Koła Łowieckiego „Leśnik”
10.09.2018
W sobotę 8 września przy leśniczówce Osieczno 55-lecie powstania świętowało Koło Łowieckie „Leśnik”, którego prezesem jest Zdzisław Jankowski. Życzenia leśnikom przekazał burmistrz Cezary Błach.
Obchody rozpoczęto Mszą św., której przewodniczył kapelan myśliwych ks. Stanisław Wlazło, proboszcz parafii pw. św. Ludwika w Bliżynie. Po przemówieniach okolicznościowych odbyła się biesiada myśliwska.
więcej
Europopejskie Dni Dziedzictwa w Suchedniowie - II Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa
10.09.2018
W sobotę 8 września 2018 r, w Suchedniowie odbyła się II Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Taka sama dla wszystkich- kulturowe aspekty niepodległości rejonu między Wisłą a Pilicą”. Niezwykle ciekawa i różnorodna tematyka, wysoki poziom merytoryczny, dwa wydarzenia towarzyszące przyciągnęły nie tylko Mieszkańców Suchedniowa, ale także wiele osób zaprzyjaźnionych z miasteczkiem i zainteresowanych jego historią.
więcej
Leśna Droga Krzyżowa otwarta
06.09.2018
W środę 5 września w Michniowie uroczyście otwarta została, licząca 607 metrów, Leśna Drga Krzyżowa utworzona przez Nadleśnictwo Suchedniów w roku obchodów 100.lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyli w nich burmistrz Cezary Błach i wiceprzewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec.
Inicjatywa stworzenia Drogi Krzyżowej ma już kilka lat. Jej autorem jest leśniczy Eugeniusz Bugała, a wspierali go w tym pracownicy nadleśnictwa i poseł Dariusz Bąk – mówi nadleśniczy Piotr Fitas dodając, że symbolicznie 1 stacja znajduje się w miejscu pochowania ofiar mordu, a 14 w miejscu, gdzie rozpoczęła się tragedia Michniowa. Początkiem jest koniec, a koniec początkiem Drogi. Ostatnia stacja stoi między dwoma modrzewiami, które przed zamordowaniem, prowadziły do osady Władysława Wikło – dodaje P. Fitas.
więcej