Galeria Miejskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sztuki, nauki i tajemnic wszechświata na wyjątkowy wernisaż wystawy „Kosmiczna podróż w astrofotografiach Pawła Zubińskiego”, który odbędzie się 28 listopada 2025 r. o godz. 17:00.
Autorem prac jest Paweł Zubiński – pracownik Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica”, dla którego fascynacja kosmosem trwa od zawsze, choć astrofotografią zajmuje się dopiero od 2023 roku. To właśnie wtedy zakupił swój pierwszy teleskop i rozpoczął niezwykłą przygodę z uchwycaniem piękna nieba w kadrze.
Podczas wernisażu obejrzymy blisko 30 astrofotografii wykonanych przez autora w ciągu ostatnich dwóch lat. Na wystawie znajdą się m.in. spektakularne zdjęcia mgławic, galaktyk, a także ujęcia naszego najbliższego towarzysza na nocnym niebie – Księżyca. W programie wydarzenia przewidziano również krótką prezentację sprzętu astro-fotograficznego oraz omówienie technik, dzięki którym możliwe jest wykonywanie tak niezwykłych zdjęć. Nie zabraknie także prawdziwego teleskopu oraz nastrojowej, kosmicznej muzyki, która pozwoli uczestnikom w pełni poczuć klimat podróży w głąb wszechświata. To wydarzenie, które łączy pasję, naukę i sztukę – okazja, by spojrzeć w niebo oczami człowieka, który potrafi zatrzymać jego piękno w kadrze.
Już dziś zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie w Galerii Miejskiego Centrum Kultury!
Przyjdź i wyrusz z nami w kosmiczną podróż poprzez obiektyw Pawła Zubińskiego.
Wystawa czynna będzie do 31 grudnia br.
